O mně

Umění žít není uměním hrát s dobrou kartou, ale uměním sehrát se špatnou kartou dobrou hru.“ Stevenson

Věřím, že každá cesta má svůj smysl a ta moje životní cesta mě dovedla až sem. Byla poněkud krkolomná, takže jsem na sebe pyšná a zároveň vděčná, že jsem tady. 

Stojí za to říct, že i přesto, že mám těžký zrakový handicap a v dobách minulého režimu byly postižené děti separovány do speciálních školských zařízení, jsem úspěšně vystudovala vysokou školu MU Fakultu sociálních studií – obory sociální práce a psychologie. Už tehdy jsem se rozhodla, že chci žít a život si užívat nikoli jen přežívat. Mohla jsem zůstat doma, pobírat invalidní důchod a další podporu od státu, válet se u televize a nic nedělat, ale to bych nebyla tím kým jsem a hlavně šťastná. 

Od malička mi doma říkali, že musím vždy nabídnout něco víc než ostatní, být v něčem lepší a výjimečná, abych se druhým vyrovnala. a tak jsem se snažila získat co nejvíce znalostí a zkušeností. Přečetla jsem mnoho odborných knih, absolvovala nejrůznější vzdělávací kurzy a seberozvojové semináře, pracovala jsem s nejrůznějšími cílovými skupinami (oběti domácího násilí, zdravotně postižení, s dětmi i rodinami) a nejen své klienty jsem dokázala podpořit, motivovat, inspirovat a provázet je v jejich těžké životní situaci. A to nejen díky svému vzdělání, seberozvoji, zkušenostem, ale díky tomu, že svoji práci vnímám cítím jako poslání.  

To vše mě posouvalo na mé cest dál, ale zásadním zlomem v mém životě bylo narození syna, je to pro mě o to silnější zkušenost, že se narodil předčasně a provází nás nejrůznější zdravotní komplikace. Tehdy jsem se rozhodla, že už nechci chodit do práce a mít nějaký úvazek, který mě bude omezovat v péči o rodinu, ale zároveň jsem věděla, že mě práce s lidmi potažmo rodinami baví, naplňuje a chci v ní pokračovat. Založila jsem proto projekt Laskavé rodičovství, který má za cíl podporovat a inspirovat nejen rodiče a také vzdělávat ve Filiální terapii. Ačkoli tento projekt realizuji úplně sama jen s využitím technické podpory, těším se ze stovek fanoušků a příznivců – za což děkuji.

Mám už druhého syna, spoustu nových zážitků a zkušeností a hlavně vím, že není důležité být lepší než ostatní, ale být sám sebou a spokojený neboť tehdy může člověk nabídnout nejvíce i těm ostatním. 

Dočkali jsme si i holčičky. Avšak já stále potřebuji něco plodit, takže kromě toho, že máme úžasné 3 děti, tak mojím dalším dítětem je Ostrov pro rodinu

Co chci:

  • provázet Vás, inspirovat a podporovat nejen při výchově dětí 
  • abyste věděli, že ke klientům přistupuji jako k jedinečným osobnostem, které mají potenciál zvládat veškeré životní situace 
  • poskytovat hodnotné informace a prostor pro sdílení 
  • abyste věděli, že jsem zásadová, trpělivá, empatická a diskrétní 
  • vytvářet bezpečný prostor pro práci s emocemi, tělem a všemi mocnými „nástroji“, které znám
  • integrovat veškeré své poznání a zkušenosti a aplikovat je v souladu s potřebami a schopnostmi klienta 
  • docílit kongruence, pak už se vše poskládá tak, abychom byli šťastní, zdraví a vše plynulo 🙂 

Napsat komentář